Yeldeğirmeni Falcı Kahve Falı

http://tiny.cc/Tikla-Whatsapp

Yeldeğirmeni, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yer alan semtlerden biridir. Tarihi yarımadaya yakın konumuyla dikkat çeken Yeldeğirmeni, son yıllarda özellikle gençler arasında popülerliği artan semtlerden biridir. Pek çok kültürel etkinliğe ve sanat faaliyetine ev sahipliği yapan semt, sokak sanatları, vintage mağazaları, butik kafeleri ve restoranları ile dikkat çekmektedir.

Yeldeğirmeni Falcı

Yeldeğirmeni’nin adı semtte yer alan tarihi değirmenlerden gelmektedir. Semtin en meşhur yapısı ise Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’dir. 19. yüzyılın sonunda inşa edilmiş olan yapı, restore edilerek 2014 yılında sanatseverlerin hizmetine açılmıştır. Sanat merkezinde sergiler, konserler, tiyatro oyunları ve diğer kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

Yeldeğirmeni ayrıca, tarihi ve kültürel yapılara da ev sahipliği yapmaktadır. İskele Camii, Surp Takavor Kilisesi, Osman Ağa Külliyesi, Surp Hıreşdagabed Ermeni Kilisesi gibi birçok dini yapı semtte yer almaktadır. Bunun yanı sıra semtte İstanbul’a özgü sokak lezzetleri sunan mekanlar ve şirin kafeler de bulunmaktadır.

Yeldeğirmeni Falcı

Yeldeğirmeni, İstanbul’un diğer semtlerine kolayca ulaşılabilen bir konumdadır. Metro, Marmaray, vapur ve otobüs hatları semte ulaşım sağlamaktadır. Ayrıca semt, İstanbul’un tarihi yarımadaya yürüme mesafesinde bulunmasıyla da dikkat çekmektedir.

Yayım tarihi
Uncategorized olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir