TEKİRDAĞ FALCI İyi Falcı Tavsiye

http://tiny.cc/Tikla-Whatsapp


Tekirdağ, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. 6 ilçesi ve 250 köyü bulunmaktadır. Yaklaşık 12.000 km²’lik yüzölçümü ile Marmara Bölgesi’nin küçük illerinden biridir.

Tekirdağ, tarihi ve kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri, tarımı ve sanayisi ile dikkat çeken bir şehirdir. Tarihi, MÖ 4000’lere kadar uzanmaktadır. MÖ 5. yüzyılda Persler tarafından işgal edilmiş, MÖ 4. yüzyılda ise Atina Devleti’nin egemenliğine girmiştir. İlk Osmanlı İmparatorluğu döneminde de önemli bir ticaret merkezi haline gelmiştir.

TEKİRDAĞ FALCI

Tekirdağ, tarihi ve kültürel turistik mekanları ile de önemlidir. İl sınırları içerisinde bulunan Tekirdağ Kalesi, Rakoczi Müzesi, Namık Kemal Evi, Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Şarköy Kıyıköy Antik Kenti, Hoşköy Roma Yolu, İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı ve Şahin Tepesi Tabiat Parkı gibi birçok tarihi ve turistik mekan yer almaktadır.

Tekirdağ, aynı zamanda doğal güzellikleri ile de ünlüdür. İl sınırları içerisinde bulunan Marmara Denizi kıyısındaki sahiller, Kırklareli ve Edirne sınırları içerisinde yer alan İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı, Ergene Nehri ve Saraylı Köyü Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi gibi birçok doğal güzellik turistlerin ilgisini çekmektedir.

TEKİRDAĞ FALCI

Tekirdağ, tarımı ile de ünlüdür. İlde, üzüm, şeftali, kiraz, erik, armut, elma, sebze, fındık ve ayçiçeği gibi birçok ürün yetiştirilmektedir. Tekirdağ, aynı zamanda üzüm bağları ve şarapları ile de tanınmaktadır. Şehirde bulunan rakı fabrikaları da turistlerin ilgisini çekmektedir.

Tekirdağ, son yıllarda turizm potansiyelini artırmak için yatırımlar yapmaktadır. Şehir, Marmara Denizi kıyısında bulunan sahilleri, tarihi ve doğal güzellikleri, tarım ürünleri ve şarapları ile turistlerin ilgisini çekmektedir.

Yayım tarihi
Uncategorized olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir