Küçükçekmece Falcı Fal Baktırma

http://tiny.cc/Tikla-Whatsapp

Küçükçekmece, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan bir ilçedir. Adını aynı isimli Küçükçekmece Gölü’nden almaktadır ve ilçenin büyük bir kısmı bu gölün etrafında yer almaktadır.

İstanbul’un en eski yerleşim bölgelerinden biri olan Küçükçekmece’nin tarihi, İstanbul’un tarihi kadar eskidir. İlçenin MÖ 7. yüzyılda kurulduğuna dair bulgular vardır. İlçede yer alan bazı yerleşim yerleri, Bizans dönemine ait kalıntıları barındırmaktadır. Ayrıca ilçe, Osmanlı döneminde önemli bir konumda bulunmuştur. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinden sonra, ilçe topraklarına çok sayıda türbe, cami, medrese ve kervansaray gibi yapılar inşa edilmiştir.

Küçükçekmece Falcı

Günümüzde Küçükçekmece, hızla gelişen bir ilçedir. İstanbul’un ana arterlerinden biri olan E-5 Karayolu ilçeden geçmektedir. Ayrıca Marmaray projesi ile ilçe, İstanbul’un diğer semtlerine ve Asya yakasına daha kolay bir şekilde bağlanmıştır. İlçede, İstanbul Üniversitesi’nin Küçükçekmece kampüsü, Atatürk Havalimanı, İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Esenyurt Üniversitesi gibi birçok önemli kurum ve yer bulunmaktadır.

Küçükçekmece Falcı

Küçükçekmece, tarihi dokusu ve göl manzarası ile ziyaretçilerin ilgisini çeken bir turizm merkezi haline gelmiştir. İlçede bulunan kültürel mirasları keşfetmek, göl kenarında yürüyüş yapmak veya balık tutmak, Küçükçekmece’de yapılacak etkinliklerden bazılarıdır. Ayrıca ilçede, dünya mutfaklarına ait restoranlar, kafeler ve alışveriş merkezleri gibi birçok seçenek bulunmaktadır.

Yayım tarihi
Uncategorized olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir