Eyüpsultan Falcı Fal Bakma

http://tiny.cc/Tikla-Whatsapp

Eyüpsultan, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan bir ilçedir. 2008 yılında Fatih ilçesinden ayrılarak İstanbul’un 39. ilçesi olmuştur. İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan Eyüpsultan, tarihi ve kültürel açıdan önemli bir yere sahiptir.

Eyüpsultan’ın tarihi, İstanbul’un fethinden önceye kadar uzanmaktadır. Şehrin ilk Türk valisi olan Eyüp Ensari’nin burada gömülmesiyle burası bir ibadet merkezi haline gelmiştir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde de Eyüp Camii ve Türbesi, önemli ziyaret yerlerinden biri olmuştur.

Eyüpsultan Falcı

İlçenin en önemli yapılarından biri Eyüp Sultan Camii ve Türbesi’dir. İstanbul’da ziyaret edilen en önemli yerlerden biri olan Eyüp Sultan Camii, Hz. Muhammed’in sahabesi Eyüp Ensari’nin kabrinin bulunduğu yerdir. Cami, Osmanlı İmparatorluğu döneminde yapılmıştır ve 1800’lü yıllarda restore edilmiştir.

Eyüpsultan’da yer alan Pierre Loti Tepesi, İstanbul’un en güzel manzaralarından birine sahiptir. Tepede yer alan Pierre Loti Kahvesi, ünlü Fransız yazar ve gezgin Pierre Loti’nin adını taşır. Kahve, İstanbul’a gelen turistlerin mutlaka uğradığı yerler arasındadır.

Eyüpsultan, tarihi dokusu ile ön plana çıkan bir semttir. Burada birçok tarihi cami, kilise, manastır ve müze yer almaktadır. Bunlar arasında Aziz Stefan Kilisesi, Bulgar Kilisesi, Feshane, Eyüp Museum, Kariye Müzesi ve Hırka-i Şerif Camii sayılabilir.

Eyüpsultan Falcı

Eyüpsultan aynı zamanda İstanbul’un en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birine sahiptir. İlçede birçok eski yapı yıkılmış ve yerine modern yapılar inşa edilmiştir. Bunların arasında, İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan İstinye Park Alışveriş Merkezi de yer almaktadır.

Eyüpsultan, tarihi ve kültürel değerlerinin yanı sıra, coğrafi konumu nedeniyle de önemlidir. İstanbul’un en yeşil ilçelerinden biri olan Eyüpsultan, Haliç’in kıyısında yer almaktadır ve doğal güzellikleri ile de ziyaretçilerini cezbetmektedir.

Yayım tarihi
Uncategorized olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir