BOLU FALCI İyi Ünlü Falcılar

http://tiny.cc/Tikla-Whatsapp


Bolu, Türkiye’nin Karadeniz bölgesinde yer alan bir ilimizdir. Tarihi M.Ö. 3000’lere kadar uzanan bir geçmişe sahiptir ve çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bolu, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yöresel yemekleri ve kayak merkezi ile dikkat çekmektedir.

BOLU FALCI

Bolu’nun doğal güzellikleri arasında Yedigöller Milli Parkı, Gölcük Tabiat Parkı, Abant Tabiat Parkı ve Aladağlar Milli Parkı gibi yerler bulunmaktadır. Yedigöller Milli Parkı, yedi adet gölden oluşan ve yürüyüş, kamp, doğa fotoğrafçılığı gibi aktiviteler için ideal bir yerdir. Gölcük Tabiat Parkı, Bolu’nun simgelerinden biridir ve göl kenarında yürüyüş yapmak, piknik yapmak ve gölde sandal gezisi yapmak için ideal bir yerdir. Abant Tabiat Parkı, doğal güzellikleri, yürüyüş parkurları, bisiklet yolları, restoranları ve konaklama tesisleri ile turistlerin ilgisini çeken önemli bir turistik yerdir. Aladağlar Milli Parkı ise trekking, dağcılık ve kamp yapmak için ideal bir yerdir.

Bolu’nun tarihi eserleri arasında Bolu Kalesi, Göynük Saat Kulesi, Tabaklar Hamamı ve Göynük Yeraltı Şehri gibi yerler bulunmaktadır. Bolu Kalesi, Bizans döneminden kalma bir kale olup, şehrin yüksek tepelerinden birinde yer almaktadır. Göynük Saat Kulesi, Osmanlı döneminde yapılmıştır ve şehrin simgelerinden biridir. Tabaklar Hamamı, Osmanlı dönemine ait bir hamamdır ve tarihi dokusu ile turistlerin ilgisini çekmektedir. Göynük Yeraltı Şehri ise, 300 yıllık bir geçmişe sahip ve Osmanlı döneminde yapılmıştır.

BOLU FALCI

Bolu’nun yöresel yemekleri arasında, Abant Kebabı, Bolu Çorbası, Cizleme, Mıhlama ve Pestil Tatlısı gibi tatlar yer almaktadır. Abant Kebabı, Abant Tabiat Parkı’nın yakınındaki bir köyde yapılan lezzetli bir kebap çeşididir. Bolu Çorbası, et, sebze ve baharatlarla yapılan bir çorba olup, yöresel bir lezzettir. Cizleme, mısır unu ve peynirle yapılan bir lezzettir. Mıhlama ise, kaşar peyniri ve tereyağı ile yapılan bir tür kahvaltılık yemektir. Pestil Tatlısı ise, üzüm ve kayısı pestilleri ile yapılan bir tatlıdır.

Yayım tarihi
Uncategorized olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir