TRABZON FALCI Kurşun Döktürme

http://tiny.cc/Tikla-Whatsapp


Trabzon, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. Yaklaşık 4.664 km²’lik yüzölçümü ile bölgenin en büyük illerinden biridir. İlin merkezi Trabzon şehridir ve 18 ilçesi bulunmaktadır.

Trabzon, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile ünlü bir şehirdir. Tarihi, MÖ 8. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Trabzon, Persler, Pontus Krallığı, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Selçuklu Devleti ve Osmanlı İmparatorluğu gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

TRABZON FALCI

Trabzon, tarihi ve turistik mekanları ile de önemlidir. İl sınırları içerisinde bulunan Ayasofya Müzesi, Atatürk Köşkü, Sümela Manastırı, Uzungöl, Çal Mağarası, Boztepe Tepesi ve Trabzon Kalesi gibi birçok tarihi ve turistik mekan yer almaktadır.

Trabzon, aynı zamanda doğal güzellikleri ile de ünlüdür. İl sınırları içerisinde bulunan Uzungöl, Sera Gölü, Ayder Yaylası, Karadeniz Sahili, Zigana Dağı, Hıdırnebi Yaylası ve Sumela Manastırı’nın yer aldığı Zigana Geçidi gibi birçok doğal güzellik turistlerin ilgisini çekmektedir.

Trabzon, tarımı ile de ünlüdür. İlde, fındık, çay, mısır, tütün, pirinç, buğday ve fıstık gibi birçok ürün yetiştirilmektedir. Ayrıca, Trabzon, taze balıkları ve Karadeniz Bölgesi’ne özgü lezzetleri ile de tanınmaktadır. Trabzon pidesi, hamsili ekmek, lahana sarması, kuymak ve karalahana çorbası gibi birçok lezzet Trabzon mutfağına özgüdür.

TRABZON FALCI

Trabzon, son yıllarda turizm potansiyelini artırmak için yatırımlar yapmaktadır. Şehir, tarihi ve doğal güzellikleri, tarım ürünleri ve yöresel lezzetleri ile turistlerin ilgisini çekmektedir. Ayrıca, Trabzon, kültürel faaliyetleri ve festivalleri ile de ön plana çıkmaktadır. Trabzon Uluslararası Film Festivali, Trabzonspor ve Vakfıkebir Tulum Festivali gibi birçok etkinlik, şehrin turizm potansiyelini artırmaktadır.

Yayım tarihi
Uncategorized olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir