SİVAS FALCI Falcı Önerisi

http://tiny.cc/Tikla-Whatsapp

Sivas, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. Yaklaşık 28.000 km²’lik yüzölçümü ile geniş bir alana yayılmaktadır. İl merkezi, 16 ilçesi ve 805 köyü bulunmaktadır.

Sivas, tarihi ve kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri, termal kaynakları ve tarımı ile dikkat çeken bir şehirdir. Tarihi, MÖ 3000’lere kadar uzanmaktadır. Sivas, tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Hititler, Frigler, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğu gibi birçok medeniyet bu şehri yönetmiştir.

SİVAS FALCI

Sivas, tarihi ve kültürel turistik mekanları ile de önemlidir. İl sınırları içerisinde bulunan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifa, Sivas Ulu Camii, İzzet Paşa Camii, Gökmedrese, Kale Camii, Şifaiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Buruciye Medresesi, Uluğ Bey Medresesi, Ziya Gökalp Müzesi, Kangal Balıklı Kaplıca ve Kangal Balıklı Göl gibi birçok tarihi ve turistik mekan yer almaktadır.

Sivas, aynı zamanda doğal güzellikleri ile de ünlüdür. İl sınırları içerisinde bulunan Kızılırmak Vadisi Milli Parkı, Gökpınar Gölü, Şahinkaya Kanyonu, Şifalı Su Kaplıcası ve Kangal Balıklı Kaplıcası gibi birçok doğal güzellik turistlerin ilgisini çekmektedir.

SİVAS FALCI

Sivas’ın tarımı da oldukça gelişmiştir. İlde, tahıl, şekerpancarı, nohut, fasulye, mısır, ayçiçeği, elma, armut, kayısı, erik, kiraz ve üzüm gibi birçok ürün yetiştirilmektedir. Ayrıca, Sivas’ta bal üretimi de yapılmaktadır.

Sivas, son yıllarda turizm potansiyelini artırmak için yatırımlar yapmaktadır. İl sınırları içerisinde bulunan tarihi ve doğal güzellikler, turistlerin ilgisini çekmektedir. Sivas ayrıca, Türkiye’nin ilk demiryolu hattının geçtiği şehirdir ve şehirde bulunan Demiryolu Müzesi de turistlerin ilgisini çekmektedir.

Yayım tarihi
Uncategorized olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir