SAMSUN FALCI İyi Fal Bakma

http://tiny.cc/Tikla-Whatsapp

Samsun, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. Yaklaşık 1,3 milyon nüfusu ile Karadeniz’in en kalabalık şehirlerinden biridir. İl merkezi Atakum, Canik, İlkadım, Tekkeköy ve Yakakent olmak üzere 5 ilçeye ayrılmıştır.

Samsun, tarihi ve kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri, balıkçılığı, sanayisi ve turizm potansiyeli ile dikkat çeken bir şehirdir. Samsun’un tarihi, MÖ 7. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olarak bilinen Samsun, Hititler, Kimmerler, Lidyalılar, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

SAMSUN FALCI

Samsun, tarihi ve kültürel turistik mekanlarıyla da önemlidir. İl sınırları içerisinde bulunan Gazi Müzesi, Amazon Heykeli, Bandırma Vapuru, Pazar Köprüsü, Onur Anıtı, Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Tarihi Yaşar Doğu Spor Salonu, Samsun Kalesi, Bafra Ulu Camii ve Çiftlikköy Mağaraları gibi birçok tarihi ve turistik mekan yer almaktadır.

Samsun, aynı zamanda doğal güzellikleri ile de ünlüdür. İl sınırları içerisinde bulunan Kızılırmak Deltası Milli Parkı, Bafra Longoz Ormanları, Yeşilırmak Deltası, Çakırlar Yaylası, Çamlık Tabiat Parkı, Samsun Kalesi Çevresi ve Kızılırmak Nehri gibi birçok doğal güzellik turistlerin ilgisini çekmektedir.

SAMSUN FALCI

Samsun, balıkçılığı ve deniz turizmi açısından da önemli bir konuma sahiptir. İl sınırları içerisinde bulunan Kızılırmak Deltası Milli Parkı, Samsun Kıyıları ve Bafra sahilleri, doğal güzellikleri, plajları, balık restoranları ve su sporları faaliyetleriyle turistlerin ilgisini çekmektedir.

Samsun’un ekonomisi ise tarım, sanayi ve turizm sektörleri ile gelişmiştir. Samsun, Türkiye’nin en büyük tarım arazilerine sahip şehirlerinden biridir. İlde, fındık, mısır, pamuk, tütün, pirinç, üzüm, çilek ve kiraz üretimi yapılmaktadır. Sanayi sektörü ise, Türkiye’nin önemli çelik ve demir işletmelerine ev sahiplliği yapmaktadır.

Yayım tarihi
Uncategorized olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir