Mamak Falcı Yıldızname

http://tiny.cc/Tikla-Whatsapp

Mamak, Türkiye’nin Ankara ilinin bir ilçesidir. Nüfusu 2021 yılı itibarıyla 700 bin civarındadır. İlçe, Ankara’nın doğusunda yer almaktadır ve kuzeyde Çankaya, batıda Keçiören, güneyde Sincan ve Gölbaşı, doğuda Polatlı ilçeleriyle sınır komşusudur.

Mamak, eski bir yerleşim yeri olarak bilinmektedir. Tarihte, Hititler, Frigyalılar, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar ve Cumhuriyet dönemi Türkiye’si gibi birçok uygarlık burada hüküm sürmüştür.

Mamak Falcı

Mamak ilçesi, 1944 yılında “Boğazlıyan” ismiyle Polatlı ilçesine bağlı bir bucak iken, 1954 yılında Mamak ismiyle ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçede, birçok sanayi tesisleri, kamu kurumları, üniversiteler ve özel sektör firmaları bulunmaktadır.

Mamak’ın önemli turistik yerleri arasında, Mamak Kültür Parkı, Ankara Etnografya Müzesi, Mamak Belediyesi Sergi Salonu, Tarihi Roma Yolu, Mevlana Külliyesi, Ahmet Yesevi Külliyesi, Hacı Bayram Veli Türbesi, Elvankent Kanyonu ve İncek Peyzaj Alanı sayılabilir.

Mamak Falcı

Mamak ilçesi, genellikle Ankara’nın diğer ilçeleri gibi kentsel bir yapıya sahiptir. Son yıllarda ilçede yapılan yenileme çalışmaları, daha modern binaların inşa edilmesi ve altyapı yatırımları, Mamak’ın gelişmesine katkı sağlamaktadır.

Yayım tarihi
Uncategorized olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir