ERZİNCAN FALCI Falcı Adresleri

http://tiny.cc/Tikla-Whatsapp


Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. Erzincan’ın yüzölçümü 11,974 km²’dir ve 2019 yılı itibarıyla yaklaşık 240.000 nüfusa sahiptir. İl, batıda Tunceli, güneyde Bingöl, güneybatıda Elazığ, kuzeyde Bayburt, kuzeydoğuda Gümüşhane, doğuda Erzurum ve güneydoğuda Malatya ile çevrilidir.

ERZİNCAN FALCI

Erzincan ilinin tarihi, Hititler dönemine kadar uzanmaktadır. İlkçağ’da bölge, Urartular, Persler, Büyük İskender ve Roma İmparatorluğu’nun egemenliği altına girmiştir. İslam döneminde bölge, Abbasi ve Selçuklu egemenliği altına girmiştir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde ise Erzincan, Doğu Anadolu’nun önemli şehirlerinden biri haline gelmiştir.

Erzincan, birçok tarihi ve turistik yerlere ev sahipliği yapmaktadır. Bunların başında tarihi Kemaliye (Eğin) ilçesi gelmektedir. Ayrıca ilde Tortum Şelalesi, Mercan Vadisi, Pasinler Kaplıcaları, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Keban Kampüsü, Kıranköy ve Çağlayan Köyü gibi yerler de turistler tarafından sık sık ziyaret edilmektedir.

ERZİNCAN FALCI

Erzincan’ın ekonomisi tarım, hayvancılık ve madencilik gibi sektörlere dayanmaktadır. Bölgede, özellikle şehir merkezine yakın bölgelerde hayvancılık daha fazla yapılmaktadır. Ayrıca şehir merkezinde sanayi sektörü de gelişmiştir ve bazı önemli fabrikalar bulunmaktadır.

Erzincan’a ulaşım demiryolu, karayolu ve havayolu ile sağlanmaktadır. Şehir merkezindeki Erzincan Havalimanı, Türkiye’nin farklı noktalarına uçuşlar düzenlemektedir. Ayrıca kara yolu ile de şehre birçok otobüs firması sefer düzenlemektedir.

Yayım tarihi
Uncategorized olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir