ÇORUM FALCI En İyi Falcı Tavsiye

http://tiny.cc/Tikla-Whatsapp


Çorum, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz Bölümü’nde yer alan bir ilimizdir. Başkenti Çorum şehridir ve Türkiye’nin kuzeydoğusunda yer alır. İlin yüzölçümü 12.820 km²’dir ve nüfusu 2021 yılı itibariyle yaklaşık 530.000’dir.

ÇORUM FALCI

Tarihi olarak Hititler dönemine kadar uzanan Çorum, Hattiler, Hititler, Frigyalılar, Kimmerler, Lidyalılar, Persler, Makedonlar, Galatlar, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Danişmentliler, Selçuklu Devleti, Beylikler Dönemi, Osmanlı İmparatorluğu gibi birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.

Ekonomisi tarım, hayvancılık, sanayi ve ticarete dayalıdır. İl topraklarının büyük bir bölümü tarım arazisi olup, özellikle tahıl, şeker pancarı, patates, nohut, fasulye, mısır ve üzüm gibi ürünler yetiştirilir. Ayrıca ilin ormanlarından da kereste, kâğıt hamuru ve orman ürünleri elde edilir. İlde gelişmiş bir sanayi sektörü de bulunmaktadır ve özellikle çimento, un, şeker, tekstil, mobilya ve gıda endüstrisi önemlidir.

ÇORUM FALCI

Turistik açıdan da önemli yerlere sahip olan Çorum’un en ünlü turistik yerleri arasında Hattuşaş Antik Kenti, Alacahöyük Arkeolojik Sit Alanı, Osmancık Kalesi, Sungurlu Belediye Tarihi Konakları, Çorum Müzesi, Boğazkale Müzesi ve Mecitözü Mağaraları yer alır. Ayrıca Çorum mutfağı da oldukça zengindir ve özellikle leblebi, mantı, tarhana, kuzu tandır, keşkek ve çörek gibi lezzetler ünlüdür.

Yayım tarihi
Uncategorized olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir