Bağdat Caddesi Falcı En İyi Gerçek Falcılar

http://tiny.cc/Tikla-Whatsapp

Bağdat Caddesi, İstanbul Anadolu Yakası’nda, Kadıköy ilçesi sınırları içinde yer alan ve İstanbul’un en ünlü ve en seçkin alışveriş caddelerinden biridir. Cadde, yaklaşık 14 km uzunluğundadır ve İstanbul Boğazı’na paralel bir şekilde uzanmaktadır.

Bağdat Caddesi Falcı

Bağdat Caddesi, Osmanlı İmparatorluğu döneminde “Küçük Pera” olarak anılıyordu ve İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki İstiklal Caddesi’ne benzetiliyordu. Caddenin bugünkü adı, I. Dünya Savaşı sırasında Almanya ile müttefik olan Osmanlı İmparatorluğu’nun, Irak’ta bulunan Bağdat’ı ele geçirmeye çalışması ve bu savaşta savaşın kaybedilmesi sonucunda caddenin adının Bağdat olarak değiştirilmesinden gelmektedir.

Bağdat Caddesi, her yıl binlerce turist ve yerli ziyaretçi tarafından ziyaret edilmektedir. Caddenin her iki tarafında da birbirinden şık ve lüks mağazalar, butikler, kafeler, restoranlar, pastaneler, barlar, sinemalar ve eğlence merkezleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, caddenin ortasında iki yönlü tramvay hattı da yer almaktadır.

Bağdat Caddesi Falcı

Bağdat Caddesi, İstanbul’da alışveriş yapmak isteyenlerin uğrak noktalarından biridir. Caddenin diğer bir önemli özelliği ise yürüyüş yolu ve bisiklet yolu olarak da kullanılmasıdır. İstanbul’un en seçkin semtlerinden biri olan Caddebostan’dan başlayan caddenin sonunda ise Anadolu Yakası’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Tuzla yer almaktadır.

Bağdat Caddesi, İstanbul’un tarihini, kültürünü ve mimarisini yansıtan önemli bir simgedir ve her yıl birçok etkinlik ve festivale ev sahipliği yapmaktadır.

Yayım tarihi
Uncategorized olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir