Arnavutköy Falcı En İyi Ünlü Falcı

http://tiny.cc/Tikla-Whatsapp

Arnavutköy, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan bir ilçedir. 2008 yılında yapılan düzenlemelerle, Başakşehir, Esenler ve Gaziosmanpaşa ilçelerinden ayrılarak İstanbul’un 39. ilçesi olarak ilan edilmiştir.

Arnavutköy Falcı

Tarihi olarak, Osmanlı İmparatorluğu döneminde bir köy olarak kurulan Arnavutköy, adını burada yaşayan Arnavutlardan almaktadır. İlçe, İstanbul Boğazı’nın Avrupa Yakası’nda, boğazın Rumeli yakasındaki Beykoz, Üsküdar, Beşiktaş, Sarıyer ve Sariyer ilçeleriyle komşudur.

Arnavutköy, İstanbul’un tarihi semtlerinden biri olarak kabul edilir. Yapılan restorasyon çalışmaları sayesinde, ilçenin tarihi dokusu korunarak günümüze kadar ulaşmıştır. İlçede tarihi evler, kiliseler, camiler, sinagoglar ve klasik Osmanlı evleri yer almaktadır. Bunların yanı sıra, ilçe sınırları içerisinde, İstanbul’un en büyük parklarından biri olan Göktürk Göleti Parkı ve ormanlık alanları da mevcuttur.

Arnavutköy Falcı

Arnavutköy, son yıllarda hızla gelişen bir ilçe olup, büyük ölçekli konut projelerine ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanı sıra, ilçe sınırları içinde pek çok alışveriş merkezi, sinema, tiyatro, spor salonu ve restoranlar bulunmaktadır. İlçede ayrıca, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Gözlemevi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ve İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü gibi önemli kurumlar da yer almaktadır.

Yayım tarihi
Uncategorized olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir